Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis. Studia Politologica

„Studia Politologica” to zeszyty naukowe o profilu politologicznym wydawane przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej
w Krakowie w ramach serii „Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis”.
Redakcja jest afiliowana przy Instytucie Politologii. Pismo ukazuje się od 2002 roku, od 2011 jest recenzowanym, digitalizowanym w ramach Pedagogicznej Biblioteki Cyfrowej i indeksowanym w bazach naukowych półrocznikiem.

Poszczególne zeszyty mają określoną tematykę mieszczącą się w obrębie następujących subdyscyplin politologii: teoria polityki i metodologia nauk politycznych, systemy polityczne i partyjne, system polityczny RP, polityki publiczne, komunikowanie polityczne, doktryny polityczne, najnowsza historia Polski i polska myśl polityczna, stosunki międzynarodowe.

Zeszyty lub działy pisma mogą mieć nazwy charakteryzujące ich zawartość.

Proces recenzowania artykułów nadzorują redaktorzy, członkowie kolegium redakcyjnego, specjalizujący się w problematyce poruszanej w danym artykule.

Radę Naukową pisma tworzą profesorowie kilku ośrodków naukowych z Polski oraz z zagranicy (Europa, Ameryka Północna i Azja). Redaktorem Naczelnym jest prof. dr hab. Katarzyna Sobolewska-Myślik. Recenzenci wywodzą się z renomowanych ośrodków politologicznych.

Do druku przyjmowane są artykuły krajowych i zagranicznych autorów. Kolegium decyduje o przekazaniu tekstu, spełniającego wymogi formalne, do recenzji. Każdy artykuł uzupełniony jest bibliografią, zawiera abstrakt w języku angielskim oraz słowa klucze. Publikowanie artykułu wymaga oświadczenia autora o jego afiliacji, oryginalności opracowania, prawach autorskich (określanych procentowo w przypadku współautorstwa), jednostce finansującej badania itp. Recenzentem może być wyłącznie osoba zatrudniona w innej jednostce naukowej niż autor artykułu. Recenzent wypełnia standardowy formularz recenzji. Obowiązuje procedura double-blind review proces.

ISSN: 2081-3333

Credo

„Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis. Studia Politologica”

to czasopismo tych wszystkich, dla których politologia jest fascynującą nauką, teorie, modele, pojęcia jej właściwe determinują zainteresowania i warsztat badawczy, polityka realizowana gdziekolwiek i kiedykolwiek jest źródłem inspiracji a badania zaś zmierzają ku opisowi i wyjaśnieniu historycznych, politycznych, społecznych i ekonomicznych osobliwości najlepszego ze światów.

Strona internetowa czasopisma:

Kwiecień 2020