Galeria zdjęć

Przejdź do treści

REDAKCJA PISMA STUDENCKIEGO BETON

 

HISTORIA:

Beton w pigułce- nasza historia w kilku zdaniach 🙂

Beton Akademicki – ta nazwa niejednokrotnie budzi zdziwienie i uśmiech na twarzach studentów, dzięki czemu szybko zapada w pamięć.  Czym jest więc Beton? To Pismo Instytutu Politologii, które w swojej obecnej formie jest dwumiesięcznikiem redagowanym przez studentów i absolwentów Instytutu przy wsparciu finansowym jego władz. Jednak nie zawsze tak było! Warto zaznajomić się z historią tego czasopisma, która sięga aż 2002 roku…

Pierwszą nazwą pisma była Lipa, jednak pod tym tytułem wydany został zaledwie jeden numer. Ukazywanie się pisma nie było jednak regularne aż do 2006 roku. Szybko nastąpiła zmiana nazwy na obecną, czyli Beton Akademicki. Od 2008 roku pismo zaczęło się ukazywać regularnie jako dwumiesięcznik, a jego opiekunem został prof. Łukasz Zweiffel.

Praca nad Betonem Akademickim to przede wszystkim ludzie. Z czasem skład redakcji stopniowo się rozrastał, a w jej szeregi wstępowali już nie tylko studenci Instytutu Politologii, ale także filologii polskiej, historii czy nawet doktoranci. Obecnie grono piszących osób wzbogacają nie tylko studenci wymienionych wyżej instytutów, lecz także ich absolwenci. W dzisiejszym Betonie Akademickim publikowane są teksty nie tylko w języku polskim. Otwarty charakter pisma sprzyja pojawianiu się artykułów obcojęzycznych, stąd można tam znaleźć twórczość studentów posługujących się językiem rosyjskim, ukraińskim czy niemieckim. Od niedawna w Betonie można znaleźć także krzyżówki lub wykreślanki, które łączymy z zabawą konkursową. Należy tu wspomnieć o wsparciu ze strony Biura Promocji i Karier UP, z którym chętnie współpracujemy.

Co oprócz redagowania?

Staramy się jak najbardziej upowszechniać Beton Akademicki poprzez promowanie pisma na różnorodne sposoby. Jesteśmy na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami na Uniwersytecie Pedagogicznym, bierzemy czynny udział w Dniu Otwartym, przeprowadzamy wywiady z gośćmi Instytutu Politologii, a także uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych, co bardzo często znajduje odzwierciedlenie w późniejszych relacjach i kolejnych wywiadach. Podejmujemy współpracę z Kołem Naukowym Studentów Instytutu Politologii, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego oraz cieszymy się życzliwością i wsparciem Pracowników instytutowej biblioteki.

Nasze cele

Naszym celem jest stwarzanie możliwości rozwoju studentom poprzez wzbogacanie naszej Redakcji w osoby, które mają chęć i zapał, by robić coś więcej oprócz studiowania. Stąd nie ograniczamy się tylko do studentów Instytutu Politologii, lecz zapraszamy wszystkich tych, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. Z radością witamy studentów innych instytutów, doktorantów czy osoby obcojęzyczne. Pragniemy zawsze dawać dużą swobodę w pisaniu i rozwijaniu umiejętności dziennikarskich, a przez to przyczyniamy się do zdobywania kompetencji miękkich, które stanowią niezwykle istotny element w budowaniu doświadczenia w późniejszej drodze zawodowej młodych osób. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym instytutowym pismem i przekonania się na własne oczy, że każdy znajdzie tam coś dla siebie! Ale najbardziej zachęcamy do dołączenia do naszej redakcji, i tworzenia Pisma razem z nami!

 

KONTAKT:

Napisz do nas na:betonak@onet.pl

Odwiedź nasz fanpage! www.facebook.com/BetonAkademicki

 

REDAKCJA

Redaktor naczelna: Ewa Kupczyk

Zastępca red. naczelnej: Katarzyna Rosół

Redaktorzy:

Wioleta Adamska
Paweł Dębiński
Kamil Gołębiowski
Gabriela Kałuża
Sławomir Kowalski
Eugeniusz Kruk
Wojciech Łyczak
Angelika Madura
Szymon Malik
Monika Matura
Anna Oliwa
Artur Powroźnik
Magdalena Rak
Paulina Sacha
Rafał Sadłowski
Joanna Słonczyńska-Łabuz
dr Łukasz Stach
Przemysław Stankowski
Maciej Szaszkiewicz
Mateusz Wiatkowski
Dawid Zawadzki
Łukasz Żądło

Projekt okładki: Karolina Gałczyńska

 

 

WYDANIA:

Beton – październik listopad 2017

Beton-maj czerwiec 2017

Beton-marzec kwiecień 2017

Beton- grudzień 2016 i styczeń 2017

Beton- październik listopad 2016